Zpět
TiGramisu
Nezapomněli jsme ani na kafíčkáře.
Jak udělat pravé Tiramisu zdravější..?

Jak byste se cítili, kdyby po ranním kafi nepřišel ten mučivý hlásek? Který Vám pak zkazí celý požitek...?
Čti více
449,- (sada 6ks) (75/1ks)
Koupit

Složení: kešu, kokos, mandle, pohanka, datle, kokosový cukr, len, kokosový olej, citron, agáve sirup, voda, irský mech, skořice, pepř, nepražené kakao, karob, pražená káva, sůl


Váha: 6x90g, Průměr 1ks: 5,5cm
...když se zakousnete do dortu TiGramisu, jako první se Vám ja jazyku rozplyne lehoučký slehačkový krémek. Vyroben je z kešu oříšků, bio kokosového oleje a domácího kokosového mléka.

Kokosové mléko děláme ručně, co dělá celý krém lehoučký a krásně nadýchaný. A to nás odděluje od většiny bežně dostupných raw dortů na trhu. Vždycky myslíme na chuť a zároveň i na Vaše bříška ;)

Krém je uspokojivě oslazen již tolik diskutovaným agávovým sirupem. Ten má nízký glykemický index (GI=30) a nezvyšuje hladinu cukru tak rychle jako med či bílý cukr. A tedy stejné sladkosti pokrmů dosáhneme s polovinou kalorií. Je efektivnejší. Za méně množství, více muziky :) A také zdraví.

Velmi dobře se tráví a navíc obsahuje zbytkové množství inulinu, který podporuje zdravou střevní mikroflóru. Více informací naleznete na: https://www.celostnimedicina.cz/agavovy-sirup.htm#ixzz556xr8fxV

Jsou lidé, kteří démonizují různé potraviny. Ale přísady je potřeba používat v těch správných množstvích. Dochucujeme s rozumem a citem. Tak abychom dosáhli rovnováhy.

Běžně cukrem přeslazené dorty se nemůžou srovnávat s raw sladkostmi. A to už jak na úrovni chuťové, tak i zdravotní. Čest výnimkám z řad uvědomnělých cukrářů.

Základem celého požitku je vydatná, lehká a vyvážená pohankovo-oříšková krusta s irským mechem. Pohanka je bezlepková kvazi-obilovina, která je vynikající pro fyzicky i psychicky vytěžené lidi.

Je cenným zdrojem bílkovin pro osoby citlivé na lepek. Obsahuje řadu minerálů a vitamínů a také je nejlepším přírodním zdrojem rutinu, který podporuje prokrvování organismu a jeho obranyschopnost.

Tak jako pohanku, tak i oříšky namáčíme přes noc, aby jsme se zbavili inhibitorů a kyseliny fytové. Oříšky jsou tak krásně krémové, doslova jako z jiného světa. A co je důležitejší, jsou shovívavé pro Vaše bříška, ztratí svoji trpkost a krásně se tráví.

Dokonce bylo zdokumentováno, že některé druhy veverek si oříšky namáčejí do řeky. My se domnívámé, že většína alergie na oříšky je způsobena práve něvedomostí a nedostatečnou úpravou.

Schválně, vyzkoušejte experiment u Vás doma. Nejlépe to poznáte na vlašácích. Namočte je přes noc do vody a ráno sceďte. Do hrnku dáte 2x tolik vody co oříšků a dáte do lednice. Ráno jen scedíte a papáte. A věrte mi. Ten rozdíl poznáte :)

Již zmíněný Irský mech je doslova zázrakem. Je to přirozený kolagen, který regeneruje klouby a vyhlazuje pokožku na celém těle. Obsahuje 15 z 18 esenciálních, tedy pro tělo nezbytných, látek.

Je bohatý na vápník, síru, jód, draslík, dále na vitaminy A, D, E, F a K. Z kulinářskeho hlediska krustu odlehčuje, zjemňuje a zvětšuje zároveň.

Krusta je pak spojena datlemi s troškou umletého lenového semínka. Len se pěstuje už od doby starověkého Egypta a dnes se již stal lokální českou superpotravinou. Obsahuje Omega 3 esenciální mastné kyseliny a zdraví důležitou vlákninu.

Takže jak jsme dopřáli kafíčkářům malou neřest v téměř zdravé formě?

... vyloučením mléka a vajec z pochybných zdrojů, pesticidové bílé mouky, agresivního bílého cukru, chemických stabilizátorů, emulgatorů a škrobů.

A dali jsme tam přírodu. Jemný bio kokosový olej, lehký kokosový cukr a kešu oříšky. Ten rozdíl poznáte. Věřte mi ;)

Požitek. Mlsání. A bez hříchu.

S láskou,

Sissi ;) <3
Zpět