Kdo jsem?


Jmenuji se Peťo, žiji v Praze a původem jsem z krásneho horského regionu na Slovensku. Z Liptova.

Jako malému dítěti mi bylo často zakazováno sladké. A tak v pozdějším věku u mě naplno propukla mlsná kosmickych proporcí. Ládoval jsem sladké všeho druhu: čokolády, zmrzliny, krémy. Prostě všechno :) Moje zoubky nenechaly na sebe dlouho čekat a kazily se jedna radost. Byla pro mne nutnost udělat nějakou změnu.

V roce 2013 jsem objevil vegetariánský svět. Dosud jsem pokladlal vegetariány za exotická zvířatka, avšak vůlí osudu jsem byl nalákan do vegetariánské restaurace Maranatha. Byl jsem absolutně šokován uměním pána Kuchaře. Nevěřil jsem vlastnímu jazyku, co je ve zdravé stravě možné.

Poté jsem začal tomuto světu propadat víc a víc. Netrvalo dlouho a kámoška mě přinesla první raw dortík a...

...nevěřil jsem - toto je bez mouky, cukru, mléka, vejce a pečení...??! A tak dobré...???! ... nemožné! :) Od toho okamžiku mi hlavou vrtala jen jediná myšlenka: "Jak vyrobit zdravou sladkost?" ... Sladkostmi to tedy začalo. A poté... Spustila se desetimetrová lavina vášně...

...dnes, když mám jen chvilinku, můj denní režim vypadá nasledovně - Neustále šustící sušička, vitamixér jede na plné pecky, nože čistí, krájí a neposedné ruce lítají po celé kuchyni :))

Do mého díla dávám kousek sebe. Můj cit pro gastro požitek. A většina mých výtvorů dokonce i léčí... Budu rád, když si mé stránky prohlédnete a něco si dáte...;) Kuchtit pro mě samotného je fajn. Ale kuchtit pro druhé, to mě neskutečně nabíjí...

A proč vlastně "Sissi Raw" ?

Sissi je moje ženské alter ego. Kreativní stránka. Moje intuice. Nejraději tvořím zevnitř, podle sebe. Nepohrdnu však ani nápadmi konvenčních kuchařů. Inspiruju se těmi nejlepšími z nejlepších. A poté své nápady přenáším do raw podoby.

Sissi může být také Vaše sestra... Někdo, kdo Vám zvedne náladu. Někdo, kdo má leccos dobrého na zub. Prostě někdo, u koho jste vždycky vítáni...;)

Mimo jiné to byla i rakouská císařovna a melodie je na 3 zvučné slabiky: "SI - SI - RÓ".

Takže vítam Vás,

přátelé :)<3